Örülök, hogy a számítástechnikát választottam a szakmámnak, ugyanis ezen a területen – legalábbis én úgy érzem – az ember mindig újabb és újabb kihívásokkal szembesül, amiket kreatív módon kell megoldani. Maga a programozás problémamegoldás lényegében. Az embert megbíznak egy feladattal és egy programmal meg kell találni rá a megoldást. Nekem már gimnáziumban megtetszett ez a munka, hiszen folyamatos gondolkodást igényel, továbbá, bár kívülről nem tűnik annak, rendkívül izgalmas is. Ha programozót lát az ember dolgozni, annyi látszódik belőle, hogy ül a gépe előtt és nyomkodja a billentyűzetet, de ami a fejben zajlik ilyenkor, az valóban igen izgalmas.
Természetesen szerintem is érthető, ha valaki először igen idegennek és akár ijesztőnek is látja az informatika világát. Az új programok használatának, programnyelvek elsajátítása ugyanis tényleg rendkívül nehéz. Azonban, ahogy az ember az adott területen szerez egy alaptudást, olyan, mintha egy nyelvet tanult volna meg, rendkívül sok irányba nyílik meg a felhasználhatóság, illetve a lehetőség új technikák elsajátítására.
Egy igen érdekes és új területe az informatikának, ami egyre több területre kezd betörni, az a 3D modellezés és nyomtatás. Rendkívül alaposan és a legapróbb részletekbe menően meg lehet ugyanis tervezni számítástechnikailag szinte bármilyen eszközt, amit kézi munkával, legyen bármilyen profi is az ember, nem lehetséges. Utóbbi időben megtudtam, hogy a fogorvoslás területén is kezd meghonosodni a 3D modellezés és nyomtatás, amivel hiányos fogakra gyártanak pontosan beleillő darabokat. Ezeket magukra a beteg fogakra tervezik és ragasztóval rögzítik.

Habár nagyon örültem, hogy a számítástechnika ezen úttöréséről is hallottam, a körülmények, ahogy ez az információ eljutott hozzám, már nem olyan jók, ugyanis nekem volt szükséges fogorvost keresnem. A részleteit inkább nem osztanám meg, milyen fogászati problémáim voltak, de amiatt mégis csak írok erről is, mert sikerült egy nagyon jó magán fogászatot találnom. Annyira nagyon kutakodnom nem kellett, csak rákerestem a “budapest fogorvos“ szavakra és és ki is dobta a Fogorvos Budapest oldalát. Nagyon átláthatónak találtam a működésüket a weboldaluk alapján, hiszen minden egyes beavatkozásuknak az árát feltüntetik, így nem kellett félnem, hogy át akarnának verni az árakkal. Személyesen is nagyon szimpatikusak voltak, mondhatni, nem nézik a betegeiket hülyének. Annak ellenére, hogy nyilván nem értek a fogászathoz, ennek megfelelően tájékoztattak a lehetőségekről és adtak a véleményemre, hogy én mit szeretnék elérni a fogaimmal. Emellett szakmailag is nagyon naprakészek, emiatt is tudtam a fogorvossal elbeszélgetni arról, hogyan honosodik meg a 3 dimenziós modellezés és nyomtatáson keresztül az informatika is a fogorvoslásban. Tényleg ezen a példán keresztül is megerősödött bennem az a gondolat, hogy szinte bármilyen szakmához vagy tudományterülethez pozitívan hozzá tud tenni a számítástechnika, amennyiben a szakterület képviselői is nyitottan és befogadóan állnak ehhez hozzá.
Összességében tehát a számítástechnika nem csupán egy szakma számomra, hanem egy olyan terület, amely folyamatos fejlődést és izgalmas kihívásokat kínál. A technológia rohamos fejlődése révén egyre több iparág, így például az orvostudomány és a fogászat is profitálhat belőle, ami még inkább megerősít abban, hogy jó döntést hoztam, amikor ezt a pályát választottam. A fogorvosi látogatásom kapcsán különösen érdekes volt beszélgetni arról, hogy egy másik szakma képviselője hogyan tekint az informatika fejlődésére és milyen új lehetőségeket lát benne. Ezt a magánfogászatot pedig én is tényleg nagyon szívesen ajánlom, magam sem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan egy ilyen jót fogok találni, csak a “budapest fogorvos“ szavakra rákeresve.